gerb 90

Електронни услуги

logo eservices

Капризното майско време не успя да помрачи празника на абитуриентите в Любимец. В ранния следобед природата напомни за себе си, но не развали настроението на зрелостниците.

EVG 9018

 

С музика, шампанско и шоколад, завършващите от Випуск 2026 поставиха началото на своя абитуриентски бал в градския парк. Там имаха възможност да направят професионална фотосесия с близки и приятели, след което се отправиха с дефиле към площада.

EVG 9067

Жителите на града и тази година засвидетелстваха своето уважение към зрелостниците. Под бурните аплодисменти на присъстващите, двойките се отправиха до централната градска част, където бяха посрещнати от Кмета на общината инж. Анастас Анастасов и училищното ръководство. Стъпвайки на червения килим всяка двойка впечатли с красота, елегантност и стил.

В своето приветствие г-н Анастасов им пожела да реализират своите мечти, да извървят с достойнство и чест пътя, който сами ще изберат в живота, но винаги да носят в себе си любовта към родното училище и родния град – Любимец.

EVG 9467

 

И тази година не липсваха изненади към абитуриентите. По време на официалната церемония балет „Ейнджъл“ ги поздрави с танц и така символично им пожела светло бъдеще за напред, а Теодора Бояджиева от 10 клас ги поздрави с песента "Клетва" на Щурците. Разбира не липсваше и пищна заря, която продължи близо 10 минути.

 

Снимки от абитуриентската вечер

IMG 8876

В деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, стотици деца, учители, ученици и културни деятели се включиха в празничното шествие и тържествената програма, организирани по повод 24 май.

IMG 8869

Шествието започна от Централния градски парк и продължи до пл. „Трети март“, а в него се включиха детски градини и ученици от четирите училища на територията на общината.

IMG 8955

Програмата започна с издигане на българското национално знаме, след което Кметът на общината г-н Анастасов приветства всички учители, културни деятели и жителите на града с думите: „…24 май- е денят, който обединява; денят, в който един народ отбелязва духовното си пробуждане и вечния си стремеж към усъвършенстване чрез словото, образованието, науката и културата.

Това е ден на учителя, на ученика, на родното училище! В този ден се прекланяме пред българските учители, които с душа и слово, всеотдайно и неуморно изграждат духовната крепост на знанието.“ От негово име Емили Георгиева от 11 кл. ат СУ „Ж. Терпешев“ поднесе цвете на всеки един от представителите на образователните и културни институции.

IMG 8976

Пъстрият, емоционален и въздействащ празник на българската азбука, книжовност и култура продължи с концерт. Всяко едно училище и детска градина остави свой отпечатък чрез танц, или песен, а възпитаниците на Детска ясла Любимец зарадва присъстващите със своето весело хорце.

Своето уважение към тържеството засвидетелстваха д-р Георги Станков – народен представител от 52-то НС, Председателят на Общинския съвет - Любимец Таня Станкова, кметът на общината инж. Анастас Анастасов, придружен от неговите заместници, директори на училища, детски градини, родители и др.

24 май винаги ще бъде най-светлият празник, дълбоко скътан в сърцето на всеки българин. Той е знак на признателност както към делото на Светите братя Кирил и Методи, така и към просветните и културни дейци в сегашно време, спомагащи за съхранението и прославата на българщината.

 

Снимки от празника

cherechova zadushnica 20

 

Общинска администрация уведомява жителите на гр. Любимец, че на 30.05.2026 г. /събота/  ще има осигурен безплатен транспорт за желаещите да посетят Гробищния парк по повод Черешова задушница.

От тази година ще има две места, от които ще могат да извозват желаещите  - това са локалното платно на бул. "Одрин" до магазин "Мангъръ" и паркинга до магазин „Касъров“. 

Часовете на тръгване от магазин "Мангъръ" са 8.45 ч., 9.45 ч. и 10.45 ч. , от паркинга до м-н "Касъров" - 8.00 ч, 9.00 ч. и 10.00 ч.

Извозването в обратна посока ще бъде от централен портал на Гробищен парк - в 8.40, 9.40 и 10.40 ч.

От името на ВиК Любимец Ви уведомяваме, че днес - 13.05.26 г. няма да има вода в града поради авария на захранващия водопровод. Очаква се проблемът да бъде отстранен в ранния следобед. 

afish 24.05.26